Laboratuarlarımız

Ürün Tahlil Laboratuvarı

ABP - PERTEN Inframatic 9500 
Tahıl kullanan işletmelerde ihtiyaçları karşılamak üzere güvenilir ve sağlam bir şekilde üretilmiştir. Tahıl ve yağlı tohumları nem, hektolitre, protein, yağ ve diğer parametrelerde bir dakikadan kısa bir sürede analiz eder. ABP - PERTEN Glutomatik Sistem 

Gluten
, buğday unu proteinlerinin yaklaşık %78 - 85'lik kısmını oluşturan, glutenin ve gliadin yapılarından oluşmuş proteindir. Gluten unun hamur oluşturma özelliğini sağlayan ve elastik yapıyı oluşturan proteindir ve hem ticari hem anatomik açıdan en önemli kriterlerden biridir. Buğday yapısında bulunan diğer proteinlerden albumin suda erirken globulin tuzlu suda erimektedir. Bu yüzdendir ki, yıllar boyunca undaki gluten miktarı ölçümü "elde yıkama" metodu kullanarak yapılmıştır. 


ABP - PERTEN (LM3100) Çekiçli Tip Laboratuar Değirmeni 

İyi üretim elde edebilmek için yapılan ön analizlerde en önemli nokta, yapılacak analize göre en uygun numuneyi elde etmektir. Belli analizler için belli öğütme esasları belirlenmiş olup Dünya standartlarınca onaylanmıştır. Bu esaslara bağlı olarak, Perten Instruments'ın üretmiş olduğu LM 120 ve 3100 değirmenler, Gluten Analizleri, Düşme Sayısı Analizleri ve NIR Analizleri için tüm yığını temsil eden en uygun numuneyi hazırlamak içn onaylanmıştır.

 

LM 3100 ise LM 120'den farklı olarak ses geçirmez bir metl gövde içersine oturtulmuştur ve numune alımı torbadan değil, yaylı siklonundan yapılmaktadır. İki değirmen de dakikada 16.800 devir yapan motorla çalışmakta olup, öğütülen örneğin cinsine ve istenilen numune büyüklüğüne göre elek seçenekleri mevcuttur.

    

Tahıllarda, Un ve Kepekte Rutubet Ölçme Cihazı

Ölçme Yöntemi:

Örnek alma kabıyla alınan örnek hücrenin içine dökülür. Anahtar yardımıyla hücrenin üst kısmı yerine vidalanır. Hücre, yerine yerleştirilerek rutubet miktarı tespit edilmek istenen ürün seçme anahtarlarından seçilir. Ölçüm düğmesine basıldığında ekranda seçilen ürün belirir.
HE-50 ölçümü birkaç saniye içinde tamamlar ve sıcaklık düzeltmesini otomatik olarak yaparak ekrandan sonucu gösterir. HE-50 kesin sonuç verdiğinden herhangi bir düzeltmeye gerek yoktur.

Ölçüm Hücresi

Özellikle tarımsal amaçlı kullanımlar için tasarlanmış olan ölçüm hücresi, birçok üründe kullanılabilir. Yeni hücrede ürünün kırılması rutubet ölçümü için en iyi koşulları oluşturur. Bu HE-50'nin yeni hasat edilmiş tahıllarda ve diğer ürünlerdeki ölçümlerinde güvenilir sonuçlar sağlar.


SICAKLIK ÖLÇÜMÜ:

HE-50'ye isteğe bağlı olarak bir sıcaklık ölçüm elektrodu ile depolanmış ürünlerde sıcaklık ölçümü yapılabilir.

Özetle HE-50 ileri teknoloji ürünü olan kullanımı ve bakımı kolay, uzun ömürlü bir cihazdır. Tüm dünyada 4000'den fazla HE-50 cihazı kullanılmaktadır.

 


HEKTOLİTRE TAYİNİ (Armin Kühn)

Ticarette buğdaylarda aranan ve dünya standartlarında sınıflandırmada esas alınan değerlendirmelerinden biri de hektolitre ağırlıdır. Hektolitre ağırlığı, 100 lt buğdayın kg cinsinden ifadesidir. Hektolitre ağırlığı arttıkça kuru madde miktarı ve un verimi artmaktadır. Hektolitre ağırlığı tür, çeşit, ekim mevsimi, yetişme periyodu ve ekolojik şartlara bağlı olarak değişir. Buğdaylarda danenin şekli, büyüklüğü, kabuğun ince veya kalın olması, karın kısmının derin veya düz olması, kabuğun cilalı olup olmaması hektolitre ağırlığını etkiler.

Genellikle uzun taneli buğdaylar kısalara, küçük taneler büyüklere, kalın kabuklular ince kabuklulara, karın çukuru derin olanlar düz olanlara ve yumuşak buğdaylar sert olanlara göre daha az hektolitre ağırlığı verirler. Yabancı madde miktarı da hektolitre ağırlıkları üzerine etki eder. Haşerelerden zarar görmüş, kırık ve çimlenmiş taneler hektolitre ağırlığını azaltır. Çeşit özelliği de hektolitre ağırlığına etki ettiği için standart buğdaylarda her çeşit için ve bunların sınıfları için standart hektolitre ağırlığı alt sınırları tespit edilmiştir.

 

 YÜCEBAŞ MAKiNE SEDiMANTASYON CiHAZLARI 
 

Analiz prensibi gereğ
ince 5 dakika zaman ayarlı, sabit hızda dakikada 40 salım yapacak biçimde, 6 adet deney tü yerleştirilebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Kullanı aynı anda 6 farklı numune ile test yapabilir. 


 YÜCEBAŞ MAKİNE KEPEK FIRÇASI

İrmik ve kaba kepekteki unu kepekten ayırmakta kullanılan bir cihazdır. Bu işlemi yaparken rüzgar paletleri bulunan özel bir eleme mekanizmasını kullanmaktadır. Elinizdeki kaba kepeği cihazdan tekrar tekrar geçirerek randıman hesaplamasında kullanabilirsiniz.
CEBAŞ MAKİNE GLUTEN YIKAMA CİHAZI
 
 

Genel gluten yıkama prosedürüne uygun ve tam otomatik olarak çalışmaktadır. Sağ ve sol olmak üzere iki adet yıkama başlığına sahip olan cihazda aynı anda iki farklı örneği yıkama özelliği de bulunmaktadır.BASTAK NIR ANALİZ CİHAZLARI (Cropscan 2000B).

Cihaz buğday, mısır, arpa ve diğer tahıllarda bütün tanede öğütmeksizin 10–20 saniyede ölçüm yapar. Ayrıca un gibi toz ürünlerde de direkt ölçüm yapmaktadır. Cihaz kalibre edildiği takdirde protein, rutubet, kül, gluten, sedim, sertlik, nişasta, şeker, enerji ve yağ analizleri yapabilir. Cihaz son teknolojiye sahip olup, tahıl ve unların haricinde, yağlı tohum, yem, gıda, şarap, alkol, plastik, dezenfektan, ilaç sanayisinde, kozmetiklerde analiz yapan modelleri mevcuttur. Analiz esnasında herhangi bir kimyasal kullanımına gerek yoktur. Cihaz 720–1100 nm dalga boylarında ölçüm yapmaktadır. Numunenin 10 farklı bölgesinde okuma yaptığı için ve numunenin ölçüm öncesinde temizlenmesine gerek kalmadan yüksek hassasiyette sonuç vermektedir.  Portatiftir, tarlada veya laboratuarda analiz yapılabilmektedir. Bütün taneli ürünlerde ve toz ürünlerde sadece numune kabı değiştirilerek analiz yapabildiğinden dolayı un ve buğday için farklı cihazlar satın almaya gerek kalmamaktadır. RS232 data kablosu ile bilgisayarla veri alışverişi yapmaktadır.
 HASSAS TERAZİLER
 
JADEVER Sky-300

UWE Niw-300SİNÜS ELEKTRONİK GLUTEN YIKAMA CİHAZI

Buğday ve unda yaş gluten miktarının belirlenmesinde standart  değerleri yakayabileceğiniz pratik bir cihazdır. Hem un hem de buğday  yıkaması yapılabilir. Standart ikili yıkama hazneleri sayesinde aynı  numuneyi paralel yıkayabilir ya da iki farklı numuneyi yıkayabilirsiniz.  İki numunenin yıkanabilmesi için test süresi toplam beş (5) dadikadır.  Yoğurma ve yıkama işlevini otomatik olarak yapar.Test bitiminde otomatik  olarak sesli ikaz vererek durur.
 

Yağ Tahlil Laboratuvarı

BRUCKER the minispec MqOne- Time-Domain (TD) NMR

Time-Domain or Low-Resolution NMR is a well known variant of NMR referred to as TD-NMR. It is widely applied in Quality Control (QC/QA) and Research & Development: TD-NMR applications span all kinds of industries from food, like solid fat content, SFC, and oil seed analysis, via chemical and polymer industry to medical and pharmaceutical industry (obesity research and MRI contrast agents).
 

HyperQuant™ is Bruker BioSpin's new bench-top NMR reader for precisely quantifying hyperpolarization and thermally polarization, i.e., the enhancement factor. The new HyperQuant offers a complete off-the-shelf turnkey solution. 

The minispec TD-NMR product lines are developed and manufactured by Bruker BioSpin and marketed by Bruker Optics worldwide. Bruker is one of the pioneers in benchtop pulsed NMR established in the early 70s.


HASSAS TERAZİ (SARTORIUS GE-412 )Laboratuvarlarımızdan Görünümler

Günlük Fiyatlar

  Yükleniyor...