Merhaba, bugün 9 Aralık 2023 Cumartesi
Elazığ Depremi Yardım Tırı Dualarla Uğurlandı.

24.01.2020 tarihinde Elazığ ili Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan ayni bağış yardım kampanyası çerçevesinde AFAD koordinasyonunda, Tekirdağ Oda ve Borsaları tarafından hazırlanan yardım tırı Elazığ’a uğurladı.

Uğurlamada konuşan Vali Yıldırım ;“Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakın ve akrabalarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Oradaki mağdur olan vatandaşlarımıza günlük ihtiyaçlarını karşılayacakları malzemeler gönderiyoruz. İnşallah bu malzemeler vatandaşlarımıza ulaştırılarak ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bu yardımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından yardım tırı dualarla uğurlandı.

Uğurlamaya Vali Yıldırım’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Borsamız Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Ali YAVUZ, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, AFAD Müdürü Recep Erol katıldı.