Merhaba, bugün 1 Şubat 2023 Çarşamba

Ticaret Borsası'ndan Üyelerine 100 Bin Liralık Nefes Kredisi

Çorlu Ticaret Borsası üyelerinin 100 Bin liraya kadar kredi kullandıracaklarını ifade eden Çorlu Ticaret Borsası Başkanı Yüksel Ertan, Deniz Bankası’yla gerekli anlaşmaları yaptıklarını ifade etti. Çorlu Ticaret Borsası Binası’nda, Yüksel Ertan’ın Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan’ın ve Deniz Bank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik’in katılımıyla imzalar atıldı. Kendi üyelerinin kredi kullanımı bittikten sonra bankada fazla olan parayı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yani Çorlu Esnafına kullandıracaklarını belirten Yüksel Ertan, “zor günlerde esnafımızın hep yanında olduk olmaya devam edeceğiz” dedi. 

BİZLERDEN ÜYE KAYIT BELGESİ ALDIKTAN SONRA BANKADAN KREDİLERİNİ ALABİLECEKLER

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin nefes kredisi için Deniz Bankası iler odalar birliği anlaşmıştı, bizlerde Çorlu Ticaret Borsası olarak anlaştık” diyen Çorlu Ticaret Borsası Başkanı Yüksel Ertan, “Çorlu’da borsa üyelerinin tamamına 100 bin liralık kredi kullandıracağız. Burada borcu var yok fark etmiyor, devlete vergi borcu olanlar, SSK borcu olanlar dahi bu krediyi kullanabilecekler. Kredi kullanmak için gelip Çorlu Ticaret Borsası’nın üyesi oluğuyla ilgili bizden evrak alacak onunla birlikte bankaya gidip kredisini alabilecek” dedi. 

BU SENE ÖDEMEYECEKLER, 2021 ‘DE ÖDEMEYE BAŞLAYACAKLAR 

Konuşmasını sürdüren Çorlu Ticaret Borsası Başkanı Yüksel Ertan kredinin şartlarını anlattı: “Bizim yatırdığımız paradan artan bir para olursa da onu da Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yani Çorlu’daki esnafa kullandıracağız. Verilecek olan kredide Yüzde yedi buçuk faizi var, 2020 yılında ödeme yapılmayacak, 2021 yılında ödemeye başlanacak. 2021 yılında 12 ayrı eşit taksitlerle yüzde 7.50 faizlerle geri ödemesi yapılacak. Her hangi başka bir kesinti yok. Bunun dışında ticaret borsası olarak Halk Bankası’ndan cirosu 3 milyon olan şirketlere de kredi imkânı sunuluyor” dedi. 

İMDAT ŞAHİN