Merhaba, bugün 9 Aralık 2023 Cumartesi
Evsel Atık Bertaraf Tesisine Oda Başkanlarından Tepki.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu Karatepe Bölgesi’ne yapılması planlanan Evsel Atık Bertaraf Tesisi’ne oda başkanları da konuşmalarında tepkilerini dile getirdi.

Pazartesi günü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan basın açıklamasında söz alan oda başkanları da çöp sahasının Çorlu’ya getirilmesine karşı çıktılar.
Basın bildirisinde Çorlu Ticaret Borsası Başkanı Yüksel Ertan ise konuşmasında,
"Çorlu’da her şeye duyarlı olmaya çalışıyoruz. Sadece bu konuda değil, Çorlu’da her konuda birlikte hareket etmeye daha önceden söz vermiştik. Burada tarımla ilgili de problem var.
Çorlu’nun en verimli arazilerinin olduğu bölge burası. Bizim bir sürü kraç yerimiz varken, gelipte en verimli toprakların olduğu o bölgeye yapılması bence hainliktir. Biz bunun sonuna kadar gideceğiz"
dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, "Evsel Atık Bertaraf Tesisi’nin 3 ayrı yerde yapılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu konuda çalışmalar devam edecek. Bundan sonraki süreçte de üstümüze düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.

ÇORLU TEK YUMRUK OLDU
Bundan sonra gerekirse Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan da randevu alınarak onunla görüşülebilir diyen Çorlu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Tunca bu toplantılar devam edecek dedi. Çorlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Turna da konuşmasında, “Söz konusu Çorlu ise hepimiz tek yumruk olup hareket edebiliyoruz. Bunun herkesin bilmesi lazım. Bunun devamını getireceğiz, sonuna kadar da devam edeceğiz” dedi.
TARIM VE HAYVANCILIK YAPTIĞIMIZ BÖLGEDE ÇÖPLÜK İSTEMİYORUZ

Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdullah Baş ise yaptığı konuşmada, bizler çöp sahası için hep birlikteyiz. Çorluyu çöplük haline getirmesine kimsenin izin vermeyiz. Ne yapılması gerekiyorsa hazırız dedi. Çorlu Berberler ve Kuaförler Oda Başkanı Coşkun Tokgöz ise “Çorlu çöplük olmasın, biz bütün üyelerimizle birlikte destek veriyoruz” dedi. Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz yaptığı açıklamada: “Tarım ve hayvancılık yaptığımız bir bölgede biz çöplük olmasını istemiyoruz. Biz ektiğimiz bu topraklardan buğday üretip, soframıza ekmek olarak bu buğdaylar geliyor” dedi.

RÜSTEM DUMAN, MİLLET BAHÇESİ’Nİ BEKLERKEN, ÇÖPLÜK GELDİ
Çorlu Madeni Eşya ve Elektrikli Aletler Sanatkarları Odası Başkanı Rüstem Duman yaptığı konuşmada: “biz Çorlu’da eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana Millet Bahçesi beklerken çocuklarımızın nefes alacakları yerler yapmayı uğraşırken, ikinci bir meseleyle çöplükle uğraşıyoruz. Evsel atıkta olsa bunun bir gazı var, Önerler Mahallesi’nde oturuyorum, o bölgede bir şey yakıldığı zaman bahçeme çıkamıyorum. 3-4 km mesafesi var Önerler Mahallesi’ne” dedi.


Çorlu Avrupa Yakası Gazetesi
İMDAT ŞAHİN Haberi