Merhaba, bugün 14 Temmuz 2024 Pazar

Üyelerimizin Dikkatine 

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ticaret Dairesi Başkanlığı'ndan 

Duyurulur.

Bilindiği üzere Kuruluşumuzun Elektronik Ürün Senetli (ELÜS) stokları ile ithal ve bazı yerli ürünlerin satış işlemi web tabanlı "TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU" üzerinden yapılmaktadır. Kullanıcılar platforma mail adresleri ve şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.
Platforma ilk defa üye olacak kişi ve firmaların; internet üzerinden üye olması, üyeliğini ve üye olurken girdiği bilgilerin doğruluğunu hinterlandında bulunduğu TMO Şube Müdürlüğüne giderek onaylatması gerekmektedir. Her firma sisteme bir kez üye olabilecek, bu üyelik ise firma içerisinde bir kişi ile sınırlı tutulacaktır. Sistemde üyelerin sektör ayrımı ve fiili tüketim takibi yapılacağından üyelik aşamasındaki bilgilerin (fiili tüketim, ihracat miktarı, adres beyanı, fabrika sayısı vb) doğru bir şekilde girilmesi önem taşımaktadır.

TMO ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU üzerinden dağıtımı ve satışı yapılacak arpa ve buğday için 02 Ağustos – 13 Ağustos 2021 tarihleri arasında talep toplanacak, talep toplanması saat 17:00'da sona erecektir.

İthal ve yerli ürün satışlarına başvuru için sadece TMO Elektronik Satış Platformuna kayıt olmak yeterli olacaktır.

Buğday stoklarına;
Kanatlı hayvan besici ve yetiştiricileri

Arpa stoklarına;

Besici ve yetiştiriciler
Yem fabrikaları

Pirinç stoklarına;
Kişi ve Kuruluş ayrımı yapılmaksızın
müracaat edilebilecektir.

Şube müdürlükleri üzerinden satış açılacak stok miktarı:
Arpa 227.500 Ton
Pirinç 14.312 Ton

Platform üzerinden satışa açılacak ithal ve yerli ürün stok miktarları
Buğday 200.000 Ton
Arpa 147.500 Ton

Başvurular TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden alınacak olup başvuru yapacak firmalar platform üzerinden "Güncel Satış Listesi" veya "Menü" kısmından satış listelerine ulaşıp, tekliflerini girerek İthal ürün başvuru işlemlerini tamamlayacaklardır.
Şube müdürlüklerimiz tarafından dağıtımı yapılacak arpa tahsis miktarları 19 Ağustos 2021 tarihinden itibaren açıklanacaktır. İthal ve yerli ürünlerin tahsis sonuçları 17 Ağustos saat 17:00'den itibaren platform üzerinden talep eden firmalarca görülebilecektir.

TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden yapılan ithal ve yerli ürün satışları tahsislerin görülmesini müteakip 26.08.2021 tarihine kadar TMO hesaplarına para yatırılmak sureti ile teslim alınabilecektir.